Енергія вітру землі невичерпна. Багато століть людина намагається перетворити енергію вітру собі на користь, будуючи вітростанції, що виконують різні функції: млини, водяні та нафтові насоси, електростанції. Як показала практика та досвід багатьох країн, використання енергії вітру вкрай вигідно, оскільки, по-перше, вартість вітру дорівнює нулю, а по-друге, електроенергія виходить з енергії вітру, а не за рахунок спалювання вуглецевого палива, продукти горіння якого відомі своїм небезпечним впливом на людину. У зв’язку із постійними викидами промислових газів в атмосферу та іншими факторами зростає контраст температур на земній поверхні. Це є одним з основних факторів, що призводить до збільшення вітрової активності у багатьох регіонах нашої планети та, відповідно, актуальності будівництва вітростанцій – альтернативних джерелом енергії.
Серед поновлюваних джерел енергії у 2017 році вітрові електростанції України виробили 52,1% електроенергії. Зміцнення довіри інвесторів та прозора процедура виділення регулятором «зеленого» тарифу новим проектам зумовили позитивні зміни у «чистій» енергетиці. Економічний потенціал вітрової енергетики на основі супутникових даних та кліматичних моделей оцінюється Міжнародним агентством із відновлюваної енергетики (IRENA) у 119 ГВт, при цьому зараз потужність електростанцій усіх видів у державі становить 54 ГВт.
Сьогодні українські підприємці, які раніше займалися газом та вугіллям, уже переходять на фінансування вітропроектів. Вітрова енергетика створює нові робочі місця та зменшує споживання вугілля та природного газу, а з ними нашу енергетичну залежність та шкідливий вплив енергетики для навколишнього середовища.